[PL] Galeria MS

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

[PL] Galeria MS

Post by mis3q »

Hej, nazywam sie Michal i jakies 3 miesiace temu zaczelem swoja zabawe z warhammerem, na poczatek kupilem sobie paczke 3 miniaturek ,troche farb i zaczelem sie bawic .Wiem wiem pewnie nie zawiele mozna zwojować z trzema miniaturkami ale nie zmienia to faktu ze strasznie mi sie to spodobalo i odrazu zamowilem Deamon princa . Niestety zbieglo sie to tez z czasem sesji, 4 projektami na studia i sparwami osobistymi wiec niestety deamon sobie troche polezal zanim moglem sie za niego zabrac. Malowalem go w sumie klasycznie tak jak w katalogu GW z lekimi roznicami jak skrzydla , podstawka z microartstudio i paroma detalami.
no a effekt sprawdzcie sami:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

więc teraz mam prośbe do was byscie mi powiedzieli co wam sie nie podoba i moze jakies podpowiedzi nad czym głownie powinienem popracować w kolejnych projektach:)
Last edited by mis3q on 8 Apr 2013, o 18:23, edited 1 time in total.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Post by Gildor »

Jak na taki okres mazania, Twoje dzieło wygląda bardzo ładnie! Farbka jest odpowiednio rozwodniona, nie prześwituje, figs nie jest zapaćkany. Takie rzeczy są na początek ważne, Ty sobie z nimi poradziłeś :D Jeśli mogę coś doradzić to postarzenie metalików. Wpuść tam jakiegoś washa lub inka. Do złota użyj brązu, do srebra czerni. Figurka IMO wydaje się mało spójna kolorystycznie ale i tak imponuje patrząc na staż malarza :)
Pozdrawiam! Połamania pędzli.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

witam na forum! :)
na juz napisano wyżej - dobry początek biorąc pod uwagę krótki stażmalowania :)
co mogę doradzić? :think:
watstwa washa na złotych elementach na pewno by pomogła wydobyć cienie, poza tym używaj bardziej rozwodnionych farb - malowanie będzie wtedy dużo "gładsze" (szczególnie przydałoby się to na mieczu :) )
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Post by mis3q »

No wsasnie co do washy, juz na tym zdjeciu uzytyty jest czarny wash na zlocie i na srebrze, nie chialem uzyc brazowego washa chociaz probowałem ale efekt dostalem bardziej jakbym mial zmieszany braz ze zlotem:/ A terasz pytanie poczatkujacego:P
Washe tez powinienem jakos rozwodnic czy odrazu powinienem je nanosic bezposrednio z pojemnika na niektóre elementy jak w przypadku zlota?
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

ja generalnie prawie zawsze (przynajmniej) troche je rozwadniam - jak cos się spier*oli to łatwiej cos z tym zrobić niż z grubszą warstwą washa :) zamiast brązu na złoto spróbuj chestnut - względnie brąz+czerwony :scholar:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Post by Gildor »

Ano warto go trochę rozwodnić żeby tak strasznie nie brudził.
Używasz washy od GW czy inków? Ja mogę polecić tusze od P3. Super sprawa.
pzdr.
mis3q
(Forum newbie)
Posts: 25
Joined: 9 Apr 2009, o 18:51
Location: Gdansk

Post by mis3q »

W sumie wszystko co mam do malowania jest z GW oprócz pedzli XD
Ale właśnie ostatnio byłem w sklepie, jakiś koles polecił mi farby P3 które sa podobno o wiele lepsze od GW. Więc jest jakas różnica czy to poprostu kwestia gustu?
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

witamy!
jak na 3 miesiace malowania - rewelacja! miales wczesniej stycznosc z modelarstwem czy innymi aktywnosciami tego typu?

co jest pod ta plyta? termofor? tak to wyglada na zdjeciach :lol:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

z tego co słyszałem p3 lepiej kryją choć ja używam vallejo, gw, reapera i rackhama i w sumie nie narzekam
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

P3 od obecnych GW są po prostu inne - musisz sam spróbować żeby ocenić. mają lepsze krycie, inną konsystencję, dobrze się rozcieńczają, inaczej smakują.
z tego co pamiętam to Ania uskarża się, że jasne kolory za szybko jej wysychają mimo użycia mokrej palety. ja tego problemu nie odczuwam.

malowanie - jak na 3 miesiące - bardzo dobre. w sumie to najmniej podoba mi się podstawka (nijaka), nudny czarny pancerz - płaski, nic się nie dzieje, i złoto - brak na nim rozjaśnień i cieniowania. Na szczęście umiesz malować starannie - czyli moja rada to jak zwykle: mocniej rozjaśniaj i cieniuj.

powodzenia!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply