[PL]Warsztat Wojto

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Ana »

Fajny kask :)
Ale ja tu poczekam na Laskę od Reaper'a.
-- Ańa

Image
Mike

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Mike »

Zadrapania na hełmie IMO lipne, efektu czy-de to tam nie ma. Mniejsze, bardziej nieregularne (gąbką robione!) i trochę ciemniejsze, a będzie cacy.
Podstawki git.
arctica
Too fast for the rest of us
Posts: 3257
Joined: 26 Dec 2007, o 18:33
Location: UK

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by arctica »

I love the battle damage on the helmet for the grot, but i think the highlights on the back of the arms you went a bit too far with the lower arm ones as it looks like a separate object rather than being part of his arm. Still very good and I can't wait to see it finished ^^
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Marta »

Nie wiem, czy zniszczenia na kasku nie mają jasnych obwódek w złych miejscach, szczególnie te na dole. Wydawać by się mogło, że jasny powinien być na dole 'dziury' w farbie, a na górze ciemna cienka kreska jako cień. Tak przynajmniej podpowiadałyby logika i kierunek padania światła. Tak jak się przyglądam broniom, to tam białe kreski też w niewłaściwych miejscach.

Ramiona też niekonsekwentnie oświetlone (nie wspomnając już nawet o efekcie, o którym mówi arctica), niby ma być chyba zenital, ale przedramiona rozjaśniałeś bardziej na wystających częściach. A łokcie powinny być w cieniu, a nie takie białe jak u Ciebie (nawet jak tam jest dużo jaśniejsza skóra, to cień pod ręką powinien zrobić swoje i przyciemnić ten kawałek do szarego czy coś). Tak samo kręgosłup, tuż pod karkiem ciało jest schowane w cieniu hełmu a kręgosłup już nie. Rozumiem, że to wystający kawałek, ale chyba nie aż tak bardzo, samą górę kręgosłupa mógłbyś trochę przyciemnić.
Nie rozumiem też sposobu rozjaśnienia naboi na pasie, czemu tam jasne jest na dole?

Ogólnie praca na pierwszy rzut oka widowiskowa i zwracające uwagę kontrasty, ale jak się dokładniej przyjrzeć to sporo niekonsekwencji. Jeśli zależy Ci na wiarygodnym efekcie to chyba trzebaby tutaj trochę popoprawiać.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Struna »

Marta wrote:Nie wiem, czy zniszczenia na kasku nie mają jasnych obwódek w złych miejscach, szczególnie te na dole. Wydawać by się mogło, że jasny powinien być na dole 'dziury' w farbie, a na górze ciemna cienka kreska jako cień. Tak przynajmniej podpowiadałyby logika i kierunek padania światła. Tak jak się przyglądam broniom, to tam białe kreski też w niewłaściwych miejscach.
Tu bym polemizował. Ta jaśniejsza obwódka ma symbolizować zdrapaną wierzchnią warstwę farby i tu na podstawie realnego świata ustalono, że musi to być jaśniejszy kolor:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Owszem widać metal na rysach, ale przyjrzyjmy się zwłaszcza na zdj. 2, że widać też delikatnie przetarcia obok rys, które są jaśniejsze, ale to chyba oczywiste...


Przejdźmy dalej. Ile grubości może być różnicy między taką farbą przetartą, a zwykłą farbą. Dziesiątki milimetrów? A teraz podzielmy to jeszcze przez skale figurki- wychodzą nam bardzo, bardzo małe liczby. Więc dlaczego miałby tam się tworzyć cień (jak sugerujesz Marta) ? Czy gdziekolwiek nawet na wyżej zamieszczonych fotkach widać cień, a co dopiero w skali ... :roll:

IMO może kształt obić Wojta nie jest idealny, ale sam sposób jest poprawny- obwódka jaśniejszej farby symbolizująca lekko startą farbę i rdzawa w środku symbolizująca goły metali i korozję.


Oczywiście jest to tylko moje skromne zdanie :)
Pozdrawiam
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Marta »

Sorki Kasa, ale nie bardzo nawet wiem na co mam patrzeć na twoich fotkach, widzę tylko białe krechy, a nie odrapaną farbę.

Tutaj sprawa odrapań była wyjaśniona przez Mahonia i po polsku i po angielsku:
http://www.chestofcolors.com/forum/view ... 513#p66513
http://www.chestofcolors.com/forum/view ... 597#p72597

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by mr_Denial »

Te odwrotne kreski na kasku to pierwsze co mi się rzuciło w oczy, także popieram Martę ;)

Jeśli chodzi o model jako całokształt, to jest spoko.
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Struna »

Pozdrawiam
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Nameless »

chodzi o to, ze cale to malowanie w 30mm jest przerysowywaniem... klania sie chocby sprawa przesadnych kontrastow
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Marta »

Nameless wrote:chodzi o to, ze cale to malowanie w 30mm jest przerysowywaniem... klania sie chocby sprawa przesadnych kontrastow
true
dlugo próbowałam z tym walczyć, ale w końcu zaakceptowałam ten prosty fakt i znacznie ułatwiło mi to życie z figurkami;]
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply