[PL] WARSZTAT IRKUCKA - Dark Angel Champion

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by mahon »

dred fajny, na pewno wpada w oko z tymi kontrastami. oczywiście parę rzeczy dałoby się poprawić:
- soczewki giną (na żywo także :( )
- krawędzie po rozjaśnieniu wyglądałyby ciekawiej
- freehandy to duży krok do przodu i chyba w ogóle to z takim rozmachem jeszcze nie freehandowałeś, ale tu można by czyściej trochę i jakoś spójniej stylistycznie. tu trochę wygląda jakby się ci mieszało parę koncepcji. a jak praca jest spójna to jakoś tak poważniej wygląda - a tu to trochę jakby go opadła banda graficiarzy (bardziej i mniej zdolnych) i każdy by coś od siebie w swoim stylu namalował. właściwie gdyby tylko odpadł ten aniołek to byloby już spójniej bo by się ostały pergaminy i symbole. no, ale sam parę takich "świątków" w życiu też popełniłem...
- Nameless ma rację, to taki przykład na dobrą pracę, która odpada w konkursie. za takie drobiazgi...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by IRKUCK »

M&N dzięki za ukazanie błędów :) teraz będę wiedział co zmienić :)

a tym czasem wrzucam Harleqiuna numer jeden ( mam jeszcze chyba 19 modeli które zostawiłem sobie po armii eldarów i które zasługują na dobre malowania bo te modele są extra :mrgreen:) więc zapraszam do oceniania komentowania :
ImageClick to see full-sized image
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA

Post by Nameless »

IRKUCK wrote:modele są extra
modele sa paskudne, a na ocene malowanie nie mam teraz niestety czasu. to powiem tylko, ze fajne ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by REDAV »

Hmm... z jednej strony mi się podoba a z drugiej coś mi tu brakuje. Część elementów jest pomalowana bardzo fajnie patrz: złoty nmm, ubranka i kratki na ubrankach, a jakoś niedopracowana i ciemna jest podstawka która wydaje się bardzo płasko i mało wyraziście pomalowana co nie pasuje do reszty. Trochę niedopracowana jest ta wstęga łącząca model z podstawką bo wydaje się mało gładka zwłaszcza przy czarnych kwadracikach.
Może tutaj tez coś psuć zdjęcie które wydaje mi się jak by ziarniste ale może to wina tego, że jest rano i za wcześnie aby siedzieć już w pracy hehe.

Tak czy siak model prezentuje się fajnie i jak bym zobaczył taką jednostkę na stole to bym się bardzo ucieszył :lol:

Czekam na resztę jednostki bo zawsze lubię oglądać Eldarów. Sam mam z 12 takich kolesi do pomalowania hehe.

-RED
Image
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by mr_Denial »

Zajefajny ten brązowy NMM, płaszcz w kwadraciki też daje radę.
Podoba mi się również kołnierz i kamizelka tego zioma.
Gem przy pasku ładnie się komponuje z kolorystyką.

To co mi się nie podoba :)
- czapka jakoś wygląda trochę gumowato szczególnie ten niebieski dzyndzel do przodu.
Mam też wrażenie, że jakość przejść na jego czapce jest słabsza.
- podstawka jest słaba, tak samo miałem w przypadku dredka. Model jest spoko, ale podstawka jak by z innej bajki.
Mało na niej świateł, wszystko jest mroczne, a sama kompozycja sprawia wrażenie trochę przypadkowej, ale to tylko moje odczucia ;)

Tak czy inaczej bardzo fajny model spójny kolorystycznie. Jestem na tak!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by Slawol »

IRKUCK wrote:modele są extra
Ekstra małe i drobne, nie wszystkie mi się podobają... Za to nie lada wyzwaniem jest namalować taki wzorek np. na spodniach :bonk:

Podoba mi się maska! Super. Czerwony kolor na podstawce w ogóle mi nie pasuje. Kurczę, świetny schemat kolorystyczny (fiolet z niebieskim + złoto) i ta czerwień... Ani przyszyć, ani przyłatać. Poza tym na takiej podstawce postawiłbym prędzej orka, niż błazna, no ale przecież nikt mu nie broni biegać po złomowisku ;)

Dla mnie model nie jest za ciemny, ale dzięki masce nabrał jednak mrocznego, upiornego charakteru. Wreszcie jakaś odmiana od cukierków, co mnie oczywiście bardzo cieszy ;) Technicznie coraz lepiej z freehandami, romby wyszły równo (szachownica już nie bardzo...), ale ich cieniowanie jest jeszcze odrobinę za szorstkie.

Myślę też, że model ma trochę ostrych krawędzi, których nie wyciągnąłeś do samego końca: te wszystkie kołnierzyki, klapy, fałdy itp. Trochę się krawędzie miejscami rozmywają, a takie wyostrzenie ich zwiększyłoby wyrazistość malowania... :think:

Aha, no i dzwoneczki na końcach czapki też można by w innych barwach wykonać, np. złote, standardowe ;)

No i to chyba tyle ode mnie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by mahon »

Slawol wrote:Aha, no i dzwoneczki na końcach czapki też można by w innych barwach wykonać, np. złote, standardowe ;)
a przy tak udanym NMMie, to aż szkoda że tego nie zrobiłeś...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Renaw

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by Renaw »

Jak wiadomo harlemy są bardzo wymagajacymi modelami bo same się aż proszą o różne detale,szachownice itp. głównie przez wzgląd na fabułę.
Bardzo fajnie pomalowny model i trzyma własny klimat
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by IRKUCK »

Nameless wrote:modele sa paskudne
Zależy kto co lubi :P
REDAV wrote:Czekam na resztę jednostki bo zawsze lubię oglądać Eldarów. Sam mam z 12 takich kolesi do pomalowania hehe
Postaram się coś wrzucać ale nie wiem jak to będzie, na pewno pod koniec czerwca coś się pojawi jak już nie będę miał uczelni/zajęć ma głowie. tak czy inaczej Herlawi u mnie już doczekać się nie mogą na to żeby być pomalowanymi :)
mr_Denial wrote:- czapka jakoś wygląda trochę gumowato szczególnie ten niebieski dzyndzel do przodu.
Mam też wrażenie, że jakość przejść na jego czapce jest słabsza.
wydaje mi się że to wina dania słabego kontrastu...
podstawka jest słaba, tak samo miałem w przypadku dredka. Model jest spoko, ale podstawka jak by z innej bajki.
Mało na niej świateł, wszystko jest mroczne, a sama kompozycja sprawia wrażenie trochę przypadkowej, ale to tylko moje odczucia
Nie pierwszy raz mam z tym problem.... chyba zacznę w końcu zamawiać podstawki ;)
Slawol wrote:Ekstra małe i drobne, nie wszystkie mi się podobają... Za to nie lada wyzwaniem jest namalować taki wzorek np. na spodniach
właśnie a ja szczególnie po malowaniu termosów i SM lubie sobie takie filigranowe modele pomalować :D
Aha, no i dzwoneczki na końcach czapki też można by w innych barwach wykonać, np. złote, standardowe
Racja! przy kolejnych nie zapomnę ;)

Dzięki za komentarze :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Kylo

Re: [PL] WARSZTAT IRKUCKA - Harlequin

Post by Kylo »

A ja się wycfanię i napiszę krótko. Figurka bardzo mi sie podoba, chociaż jak powiedziaeś że malujesz Harlequina to myślałem że to bedzie gorzej wyglądać, a tu proszę jakie cudo :-)
Post Reply