[PL] Galeria Gildora

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Gildor »

dzięki!

Ok. Jakie tło byłoby najlepsze? Szare czy brązowe? I czy mogę użyć do tego zwykłej koszulki? Te tła, które dostałem z namiotem są do kitu.
Jutro rozłożę cały majdan i się pobawię. Tymczasem powiedź mi proszę co nieco o tym prześwietaniu. Pobawiłem się w gimpie.
ImageClick to see full-sized image
Lepiej jest? O to mniej więcej chodzi? Tło wyszło szare po tych "operacjach" ale zaznaczyłem różdżką i wybieliłem.
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Gildor »

Nad fotkami pracuję dalej,tymczasem wrzucam trochę odgrzewanych kotletów ale sfotografowanych przez Mahonia.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Fotki majstersztyk jeszcze raz wielkie dzięki Mahoń! :clap:
Parę pytań do Was.
Moim zdaniem te figurki się za bardzo świecą przez co wyglądają kiepsko, zwłaszcza płaszcz u Gej najta. Czytałem,że Army Painter robi dobry mat ale ostatnio się popsuł bo ten obecny służy to matowania figsów malowanych ich bejcą. Jeśli nie ma przed nim jakiejś warstwy to model żółknie. To prawda,ktoś ma jakieś doświadczenie nieprzyjemne z czymś takim?
Mam jakiś błyszczący lakier z castoramy, psikałem nimi już ludka i dalej jest cały. Czy jak on będzie taką lakierniczym podkładem to AP nie popsuje modelu?
Ew. jaki lakier w spreju byście polecili?

Pozdrawiam i dziękuję ; >
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by quidamcorvus »

Świetne metaliki na CSM i GK. Zresztą podoba mi się całe malowanie Marines. :clap:
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Nameless »

korzystam ostatnio z lakieru AP, nie mam z nim problemu (ani na ich bejcy, ani na normalnym malowaniu)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Slawol »

No na tych zdjęciach widać zupełnie inne malowanie, Gildor :) I wiele zyskują Twoje prace przez to.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Gildor »

Cześć!

Ostatnio przygotowuję armię do Ogniem i Mieczem. Będzie to podjazd gdański złożony z wojsk zaciężnych. Skala 15mm. Zabrałem się za podstawkę dowodzenia, do zdobycia i pomalowania będę miał jeszcze strzelców wyborowych,piechotę najemną i rajtarię. Całkiem przyjemne modele jak na taką skale, moim zdaniem wystarczająco szczegółowe.
Na razie skończyłem kapitana, jeszcze sztandarowy i przydupasek został z bardziej aktualnych rzeczy.
Zdjęcie trochę prześwietlone, postaram się o lepsze przy fotografowaniu całości i o innej porze dnia.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Poprawiłem też wcześniejszy,kolekcjonerski model Didy Lirnika.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam!
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by JerzyK »

Fajna drobnica. Ten kapitan z pierwszego zdjęcia to śpi w siodle czy nie pomalowałeś mu uczu? :P
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Gildor »

Hej.
Oczu nie malowałem,mam obawy,że nie wyjdzie mi to najlepiej. Poćwiczę na zwyłych rajtarach bo chcę żeby podstawka dowództwa wyglądała dobrze.
Dzięki!
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Demi_morgana »

Czy mi się wydaje czy ten felek w niebieskim ma nowotwór nosa? :razz:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gildora

Post by Slawol »

To nie nowotwór, tylko klasyczny kinol :D

Pierwszy model ma bardzo dobrze zrobioną twarz :clap: Serio, serio. Całość ma dobrze dobrane kolory i jak skończysz w tym stylu, to będzie mi się jeszcze bardziej podobać. Brązy na plecach są nieco plamiaste, postaraj się dokładnie farbę nałożyć i rozjaśnić zgodnie z kształtem elementu, czyli wzdłuż - tak jak na wysokości klatki piersiowej od przodu. Skoro z przodu umiałeś, to i tył popraw.

Drugi model ma nieco popaćkaną tę niebieską koszulę od przodu, spodnie wyszły gładsze. Ale za to że to takie małe figurki, to masz pochwałę, ja sam malowałem jednego konika jakiś czasu temu na spotkaniu malarskim i mi się odechciało tych kurdupli tykać :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply