Page 1 of 16

[PL] Warsztat Przema

Posted: 3 Mar 2007, o 16:56
by przemo
To ja tez se watrsztacik założe i będe co jakiś czas wrzucał tu jakieś fotoski.

Na pierwszy odstrzał idzie Space Marines. Przypomina wam coś? Malowałem go patrząć na prace D_C którą znalazłem w galerii. Chciałem jak najlepiej odwzorować jego sposób malowania. Niestey nie do końca się udało. Była to fajowa zabawa i pierwszy raz malowałem odpryski na pancerzu. Powiedzcie prosze co w nich poprawić?

ImageClick to see full-sized image

=>A tutaj powiększona fotka<=

Posted: 4 Mar 2007, o 12:11
by Eliash
pierwsze co rzulio mi sie w oczy, to brakuje rozjaśnien na niektorych elementach, a glowie przydałoby sie troche cieni, tzn wygląda jakby byla tylko mażnięta białą farbą, kilka odprysków i swiecące oczy.

co do odprysków, wyglądają prawie wszystkie tak samo, poziome, i są troszke za grube moim zdaniem.

podoba mi sie broń, moze przydaloby sie troche rozjaśnic krawędzie, ale wygląda dobrze:)

Posted: 4 Mar 2007, o 12:51
by przemo
Co do głowy to może tak wyszło na zdjęciu ale z tyłu - przy plecaku ma ciemniejszy szary kolor a z przodu przechodzi w jasny biały. Ale rzeczywiście troche możnaby pocieniować jeszcze:)

A odpryski mi się coraz bardziej niepodobają:( rzeczywiście monotonne i grube.

Posted: 4 Mar 2007, o 12:57
by Demi_morgana
zawsze mozesz poprosic Kube o rade :razz: :wink:
mysle ze te odpryski wygladałyby fajnie gdyby bylo mniejsze - tzn duzo ale małych

Posted: 4 Mar 2007, o 12:59
by Eliash
sproboj namalowac je odwrotnie, tzn, najpierw malujesz pewnie zbroje a potem, na zbroji malujesz odpryski, sproboj najpierw maznąc gdzieniegdzie, tym kolorem co są odpryski, a potem tym zielonym zakrywaj pomału te plamki, az uzyskasz odpowiedni kształt, grubośc i wielkość... troche zakrecilem, ale myśle ze wiesz o co chodzi:P poszukaj sobie jakichs zdjęć na necie odpryśnietej farby, zadrapań, one nie maja regularnego kształtu, a u Ciebie większosc ma podobną wielkosć i kszatlt :)

Posted: 4 Mar 2007, o 13:15
by przemo
Nakręciałeś:) ale ja podobnie malowałem:
1.Cała broja
2. Dziury - te brązowate plamki
3. rozjaśnienia - te białe kreski:)

Posted: 4 Mar 2007, o 15:54
by DEMON_COLOR
hehe :)

całkiem ładnie :) ALe ja bym się też właśnie przyczepił wielkości obić i hełmu ;) Teraz jak z perspektywy czsu patrze na swój "obity model" zauważam ,że obicia które zrobiłęm są miejscami cbyt duże =// i to psuje cały urok. Trzeba naprawde małe dziureczki robić a białe linie rozświetlające krawędz jeszcze mniejsze =DD CO do hełmu - za białlłłyyyyy ;D za czys to wygląda z przodu na tle tych wszystkich dewastacji :D Biel nie może być taka czysta - tylko w najjaśniejszym miejscu powinno być jej dużo. Musisz ją złamać różnymi kolorami. Ja łąmałem brązem, pomarańczem i szarościami. Tobie też bym radził :) Bardzo za to podoba mi się bolter - moim zdaniem nie ma co poproawić ;)

generalnie całkiem udany model 8)

pzdr

DEMONEK

Posted: 4 Mar 2007, o 16:21
by przemo
A jeszcze jakaś pomoc co do tych obić? krawędzie zadrapań rozjaśniać czystą bielą czy w tym wypadku bardzo jasną zielenią? I moze jest jakiś trikas żeby udało sie ładnie pomalować takie małe linie? Bo mi to wyszło nie najlepiej...

Posted: 4 Mar 2007, o 16:50
by DEMON_COLOR
hhmmm...spróbój na odwrót :) Najpierw biały a potem czarnym przykrywaj zostawiając ledwie widoczną białą linie :)

Posted: 5 Mar 2007, o 10:12
by mahon
hehehe - model od razu narzuca skojarzenie ze stylem Kuby :) i zobacz - nikt się nie obraził o naśladowanie tego stylu :lol:

faktycznie obicia są troszkę zbyt narzucające się, może też przydałoby się bardziej rozjaśnić pancerz tam gdzie by się mogło mocniej koncentrować/odbijać światło - modele Kuby są dość mocno rozjaśniane...