[PL] Warsztat Przema

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
alvarezwawa

Post by alvarezwawa »

weź łyżke czy nóż, idź do ciemnej łazienki i zapal koło niego płomień zapalniczki ;) brzmi glupio, a jednak to najskuteczniejszy sposb, jesli chcesz uzyskac realistyczne odcienie :P
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

ok juz po zabawie z zapalniczką:) ale nie zauważyłem prawie w ogóle czerwonych odcieni w odblaskach na łyżeczce. Wydaje mi się że ogień np. z miotacza ognia jest "bardziej czerwony" i daje czerwonawe odblaski nie?
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

wydaje mi sie ze chcesz za bardzo soczysty kolor zrobic, moze ten filmik pomoze Ci :D
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Eliash

Post by Eliash »

ja bym spróbowal troche wzmocnić te refleksy, wydaje mi sie ze przy tak duuzym płomieniu, te elementy na około powinny byc duzoi bardziej oswietlone niz są, a sam płomień jest fajnie zrobiony, sproboj przyciemnic koncwki, zobaczysz jak bedzie wyglądało, najwyzej bedziesz mogl jeszce poprawic:0
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

jak dla mnie to ogień z tyłu rury powinien być znacznie ciemniejszy i dymny. ale to tylko moje zdanie, a ekspertem nie jestem w tej dziedzinie...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Warsztat Przema

Post by Slawol »

Ja jestem za tym, żeby to jeszcze rozjaśnić, bo to jest moment odpalenia pocisku, a w tej fazie jest jeszcze bardzo gorąco ;) Poza tym płomień jest za krótki, na samym końcu można by dać lekkie przyciemnienie, ale nie czarne, może lekko "przydymić" płomień... a swoją drogą, bardzo ładna praca, niezłe wykonanie :) Klęczący żołnierz myślę, że mógłby mieć rozjaśnione jeszcze tylne części ciała IMHO :)

Przeszukałem trochę swój dysk, znalazłem Panzerfausta i wrzuciłem na serwer:

http://images20.fotosik.pl/228/32f779ff304fcdea.jpg

Myślę, że to rozwieje wątpliwości nt. OSL :) Co prawda ujęcie trochę inne, ale myślę, że to zdjęcie pomoże :)

Pozdrawiam
Sławol
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] Warsztat Przema

Post by mahon »

w sumie to masz rację - a do tego fajna fotka :clap:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Na razie zabrałem sie za następnego ludka z OSL. Tamtego dokończe jak zbiore więcej informacji bo nie wiem jak gdzie co poprawić do końca. Tym razem zimek z rakietą przerobioną z części długopisu:)

ImageClick to see full-sized image

Jak widać na razie zająłem się stroną oświetloną i żródłem światła. Nie wszystkie elementy zostały jeszcze rozświetlone. Potem będe oczywiście jeszcze malwoał ciemną stronę mocy :twisted: czyli to czego ogień nie widzi.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

juz lepiej! :D
choc taka armia to najlepiej grac po ciemku :razz:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Fajnie.
I konwersja i efekt swiatla!
Fakt, taka nocna armia by mogla byc, bo w dzien efekt przepada :)
Cold "Strobe Light Network"
Post Reply