[PL] Tutorial jak wykonac background pod swoje zdjecia

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
juszczynk
Posts: 55
Joined: 10 Dec 2012, o 18:15

[PL] Tutorial jak wykonac background pod swoje zdjecia

Post by juszczynk »

Witam
Znalazlem tutorial odnosnie jak wykonac background pod swoje zdjecia nie wydajac duzej ilosci mamony na gotowe podklady . >> http://www.youtube.com/watch?v=1Uxl449hGoI

Moje pytanie brzmi . Gdzie mozna dostac taki papier i czy jest on dostepny w Polsce . Jesli tak to prosze o link :)

Z gory przepraszam za zly dzial poniewaz typowego pod tutoriale nie ma :(
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Tutorial jak wykonac background pod swoje zdjecia

Post by Slawol »

Dział dobry, nie martw się :)

Malowanie przypomina mi robienie tekstur pod piramidy przy malowaniu sprayem z użyciem pokrywek i innych szablonów ;)

Szczerze mówiąc, to mnie trochę dziwi ten szał na super papiery. Przecież to żadna filozofia coś takiego zrobić w punkcie poligraficznym. Takich miejsc jest sporo, to i ceny nie są super wysokie. Uważam, że lepiej wydać te kilka złotych na 2-3 sztuki wydrukowane na porządnej maszynie, niż kupować arkusze papieru, pędzle, farby i się z tym babrać jeszcze pół godziny. Rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć swój niepowatarzalny papier. Bo resztę można zrobić komputerem, nie trzeba kupować gotowego tła. Zresztą - takie gotowe tła to skąd się niby biorą? Też są zaprojektowane przez kogoś i wydrukowane, to ja tak nie umiem? ;) Można sobie nawet sprayem albo aerografem pomóc, wystarczy kilka natchnionych psików i masz kolorowe plamy.

Papier do technik wodnych (akwareli) najlepiej próbować dostać w sklepach plastycznych/dla artystów, na pewno będzie. Wpiszesz sobie w Google i wyskoczy. Poza tym spróbuj zrobić sobie próbne tło także z normalnego papieru, ale najpierw potrzebne jest rozpinanie, żeby Ci się nie zmarszczył przy malowaniu.

Poza tym nie lepiej sobie po prostu znaleźć takie kosmiczne gradienty i tekstury i wydrukować? Albo narysować w Photoshopie? Myślę, że taki wydruk byłby trwalszy i nie trzeba do tego konkretnego papieru szukać, ale niech będzie przynajmniej matowy ;)

P.S. Sam robię zdjęcia na czarnym dużym brystolu, ale takie kolorowe tła dobrze się sprawdzają przy tematycznych pracach z danym schematem kolorów, by nadać dodatkowego klimatu.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Tutorial jak wykonac background pod swoje zdjecia

Post by przemo »

Fajny filmik, dzięki za podzielenie się pomysłem.

Jak chcesz to baw się i próbuj :) Według mnie jednak, w większości te kolorowe tła są źle dobierane, przez co nie pozwalają się skupić na samej pracy, przekłamują kolory itd. Delikatny biało-niebieski gradienta, czarne/białe/szare tła chyba najbardziej mi odpowiadają.

Jak coś zmalujesz to pochwal się :)
Post Reply