Page 1 of 1

[PL] Malowanie stołu

Posted: 5 Sep 2012, o 10:29
by Demi_morgana
Witam,

W końcu przymierzam się do pomalowania dużego stołu do grania.
Czy może mi ktoś polecić jakiej farby użyć, żeby uzyskać efekt podobny do farb modelarskich?
Powinna być chyba wodorozcieńczalna żeby można było cały stół pociągnąć glazem :roll: Zwykły akryl do ścian?

Re: [PL] Malowanie stołu

Posted: 5 Sep 2012, o 10:51
by sea.man
W sklepach plastycznych znajdziesz farby wodorozcienczalne, w wiekszych pojemnikach i po znacznie korzystniejszych cenach :)
Ale tak sie zastanawiam czy bedziesz malowal aerografem? Wtedy nie bedziesz mial problemow z odklejajacym sie piaskiem czy innymi przyklejonymi elementami. Przynajmniej ta pierwsza warstwe, a pozniej juz suchy pedzel. Farba w spray'u to chyba moze byc troche drogie rozwiazanie i nie wiadomo jak styrodur czy styropian zareaguja.

Re: [PL] Malowanie stołu

Posted: 5 Sep 2012, o 11:01
by Demi_morgana
Plan jest że pierwsza warstwa będzie pędzlem (rozwodniona farba + klej) a potem może aero albo zwykły drybrush. Piasek podklejałem kilka razy więc nie powinien odchodzić ale na wszelki wypadek chce jescze trochę podkleić :)

Re: [PL] Malowanie stołu

Posted: 24 Jan 2013, o 23:10
by Gildor
Przed malowaniem piasek możesz przejechać rozwodnionym wikolem . Nie ma po czymś takim bata żeby odpadał albo się kruszył.
Ja mam stół z płyty OSB, przykleiłem do niej piasek i pomalowałem emalią akrylową śnieżka(czy jakoś tak). Najważniejsze żeby była akrylowa. Dorwałem w castoramie taką małą puszkę, zapłaciłem mało i połowa mi jeszcze została. Nie mam natomiast pojęcia jak zareaguje w kontakcie ze stydurem. Powinno być ok biorąc pod uwagę,że to akryl :)

Re: [PL] Malowanie stołu

Posted: 24 Jan 2013, o 23:24
by Demi_morgana
Wikolu to akurat sporo wylałem: użyliśmy grubego budowlanego piachu więc żeby się trzymało trzeba się przyłożyć :)