[PL] Szukam pomocy - początkujący

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
ajduk

[PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by ajduk »

Witam wszystkich,

Tak jak w temacie jestem początkującym malarzem. Trochę się zbierałem by napisać tego posta.
Już jakieś 12 lat temu miałem styczność z figurkami. Jednak nie miałem jakiegoś zapału i chęci do malowania (prędzej do grania). Ostatnio naszło mnie na zagłębienie się w malowanie. Pierwsze figurki nad którymi pracuję, to space marines z Warhammer 40.000 Paint Set. Poczytałem trochę artykułów na temat technik malarskich i muszę stwierdzić że bardzo dużo się zmieniło od tamtego czasu. Co mi wyszło postaram się wstawić w najbliższym czasie.

Zdaje sobie sprawę że czeka mnie dłłłługa droga by dojść do wprawy i osiągnąć wysoki poziom. Dlatego zacząłem szukać osób z Warszawy które mogły by pokazać mi parę technik na żywo. Czy nawet poinstruować początkującego co robi źle.
Farbki swoje posiadam jak i również pędzle (jak będzie trzeba, kupie więcej potrzebnych kolorów).
Wszelkiego rodzaju pomoc mile widziana :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by Nameless »

witam na forum :)
zerknij do dzialu "konkursy, imprezy, spotkania", masz tam temat "spotkania malarskie w wawie". chlopaki co jakis czas umawiaja sie na wspolne malowanie, a ze maja tam prawdziwych specow to nie ma dla ciebie chyba lepszej okazji na nauke :)
a tymczasem zapraszam do pokazywania fot na forum :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by przemo »

Nameless dobrze mówi:
-zrób swój temat i wrzucaj fotki z postępu nad pracami, pytaj i słuchaj rad
-napisz w temacie spotkań warszawskich - może dzięki Tobie zmobilizujemy się żeby coś zorganizować w końcu kolejne spotkanie :) ja już wyczekuję następnego 8)
ajduk

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by ajduk »

Bardzo by było fajnie gdyby wypaliło. Ale taki szczawik jak ja chyba będzie miał problem z organizowaniem spotkania :P . Zwłaszcza że w Warszawie mieszkam dopiero od siedmiu miesięcy i za dobrze nie znam jeszcze miasta :)
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by Marta »

Na czas poprzedzajacy spotkanie z malarzami z Wawy, możesz pooglądać filmiki na Youtube. Zawsze to więcej niz suchy opis i mozesz popdatrzec ruchy malujacego.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ajduk

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by ajduk »

Będę robić co w mojej mocy by podnieść swoje umiejętności do tego czasu. ;)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by Slawol »

Witaj na forum, ajduk! :)

Każdy kiedyś zaczynał/przerywał/powracał do malowania, więc i Ty nie będziesz miał z tym problemu. Wiadomo, że najlepiej uczyć się przy kimś, kto pokaże Ci, co to znaczy "lekko przecierać na brzegach", bo z samego czytania to nie zawsze jest takie jasne :)

Ale mimo wszystko metodą prób i błędów do wszystkiego dojdziesz, a artykuły i porady na forum na pewno Ci pomogą, bo z reguły są bardzo szczegółowe i opisane tak, by nikt nie miał problemów z samodzielnym przeniesieniem teorii z forum na figurkę trzymaną w rękach :)

A im więcej będziesz pokazywał i mówił, co chcesz zrobić, tym łatwiej nam będzie doradzić :)

Mogę Ci już powiedzieć, że modele do Space Marines na pewno zmuszą Cię do nauki gładkiego nakładania farby (duże powierzchnie i gładkie pancerze) oraz do ćwiczenia starannych i dokładnych detali (krawędzie pancerzy, soczewki w hełmach), więc nawet na tych prostych modelach z zestawów startowych można się nauczyć najważniejszych w sumie rzeczy na początek: gładkości malowania i starannej, pewnej ręki :)

Baw się dobrze tutaj!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ajduk

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by ajduk »

Mam takie pytanie. Podczas malowania pędzelkiem wykrzywia mi się często końcówka, co mi bardzo przeszkadza. Od razu powiem że nie uderzam włosiem o dno kubeczka z wodą ;). Myślę że problem leży po stronie marki. A używam firmy Mag-Pol. Tanie i chyba jedne ze słabszych.
Jest coś co polecicie lepszego na początek. Czy może lepiej na razie pozostać przy nich?
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by mahon »

Myślę, że już lepsze są Kozłowskiego (Kolinsky, naturalne włosie). Cena podobna.
A jak chcesz skoczyć półkę wyżej to opcji jest więcej, ale licz się z ceną ok. 30 zł za pędzel.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Szukam pomocy - początkujący

Post by Marta »

Jak chcesz traktowac malowanie jakos bardziej serio, a nie chwilowy kaprys, czy slomiany zapal, to warto zainwestowac w naprawde dobre (aczkowliek kosztowne) pedzle. Ciezko sobie nawet wyobrazic jak bardzo poprawiaja komfort pracy.
Ale jesli nie jeses pewien czy nie rzucisz ich zaraz w kat, moze lepiej sprobowac sie na poczatek z Kozlowskim, naturalne wlosie jednak swoje robi.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Post Reply