[PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
tom256

[PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Post by tom256 »

Z racji że system w który gram i kolekcjonuje figurki: Warzone jest martwy, nowych figurek z pewnością nik nie wyda, a te które wyszły sa albo trudno dostepne, albo nie istnieja, bądź występuja pod postacją 1 edycyjnych szkarad, chciałbym się nauczyć rzeźbic, zależy mi głównie na robieniu konwersji. Moze z czasem coś bardziej ambitnego.
Znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=8th5iPao ... ion_526539

Czy mógłby mi ktoś poradzić jak się uczyć, z czego korzystać? Jak zacząć?
Osetin

Re: [PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Post by Osetin »

tom256 wrote:
Czy mógłby mi ktoś poradzić jak się uczyć, z czego korzystać? Jak zacząć?
TAK! Ale z pewnością nie ja ! :lol:
Tu masz 2 przydatne stronki, ale są tylko do robienia sierści, generalnie to o co ci chodzi? Żeby robić super mega giga marinow czy jakieś proste czyste konwersje?
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... e&start=12
http://xenite.wordpress.com/modeling-pa ... culpt-fur/
Bo to dwie rożne sztuki ( i tylko ten kto zna tez ciemna stronę mocy może władać obiema![ :lol: ])
Zdecydowanie ktoś Ci lepiej pomoże,dużo lepiej, nie to co ja :lol:
Wez poszperaj na tym linku gw , do innych rzeczy tez tam powinny być tutoriale
Ale wiesz każdy pomaga jak orze ... nie to nie tak leciało, ale mniejsza o to :lol:
Czym się,
Oss
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Post by sea.man »

Rowniez nie jestem ekspertem w temacie rzezbienia, ale we wszystkich poradnikach przejawia sie podstawowa zasada - nie rzezbic od razu koncowej wersji, tylko malymi kroczkami starac sie uzyskac efekt koncowy, np. na poczatku proporcje, pozniej muskulatura, itd.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Zahor
Posts: 184
Joined: 18 Oct 2006, o 09:43

Re: [PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Post by Zahor »

Dobrze jest spotkać się z kimś kto już rzeźbi figurki, poczytać o materiałach i narzędziach oraz podpatrzeć różnych modelarzy przy pracy. następnie poszukaj kilka filmów z tego zakresu polecam szczególnie : Jemis Van Shaik - anime girl, pokazane krok po kroku jak to robić. A następnie próbować , próbować i jeszcze raz próbować a potem praca, praca i praca. To cała tajemnica :-)
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Jak nauczyć się rzeźbić

Post by mr_Denial »

Zerknij w na tutki od Miniature Mentor i recenzje w dziale o produktach z naszej branży.
Na stronach Scibora są też jakieś proste tutki.

Powiem ci szczerze, że jeśli jesteś graczem, a nie "modelarzem/hobbystą", to nie wiem czy cię to nie przerośnie.
Mówię o tym, że jest to naprawdę czasochłonne. Jeśli chcesz wydziarać/przekonwertować 1-3 figurki, to luz, ale jeśli chcesz na przyzwoitym poziomie zrobić to samo z większą ilością, to wątpie, że starczy ci czasu i sił :D

Tym bardziej, że modele z Warzone są okropne :bonk:

Przeczytaj opis mas modelarskich, narzędzi(chyba nawet w tym dziale coś pisaliśmy na ten temat) i co ci będzie mniej więcej potrzebne. Do konwersji w większości przypadków wystarczy ci masa(do konwertowania polecam ProCreate) + proste narzędzie/a(tylko nie to od GW!!). Jak chcesz robić giwery to plasticard i kształtki z plasticardu(na bitspudle coś mają, a w wawie Zahor ma namiar na sklep).

Potem to już tylko pot, krew i łzy....praca, praca, praca ;)

Na koniec mogę tylko dodać, że jak już ogarniesz co nieco, to daje to wielką satysfakcję. Także bierz się do roboty.
Post Reply