[PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by dead »

pytanko - czy ktos uzywal "nowego GWowskiego wynalazku" w postaci płynnego green stufu?
Czy jest to po prostu znowu kolejny produkt w stylu opakujmy cos fajnego w nasze opakowanie i nalozymy przy tym marze 100% :P ?? czy moze czyms sie rozni od standardowej szpachli? Bo szczerze kusi mnie zakup i potestowania przydatnosci.
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by Adasko »

Ja osobiście nie uzywałem, ale tutaj masz małą wymianę opinii na temat tego wynalazku.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by Ana »

No cóż na otwarty słoiczek u Faberów się nie załapię, ale chętnie wypróbuję sama w domowym zaciszu :)
-- Ańa

Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by Flameon »

Kupię przy jakiejś okazji ale założę się ,że to po prostu szpachlówka ;)
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by lisius »

Tak właśnie - jest to tania farbo-szpachlówka za 11zł :)
Wydaje mi się że całkiem daje radę w wyrównaniu i poprawieniu jakości miejscami powierzchni. Najlepszą składową jest to że nie śmierdzi i wodą można zmieniać stopień rozcieńczenia.
Nanosi się dobrze, pędzel nie niszczy. Co do wypełnienia: wydaje mi się, że trzeba do niej przyzwyczaić. Ja nanoszę gęstą nierozcieńczoną kroplę, rozmazuję tak, aby wypełniła, co ma a następnie zmoczonym pędzlem wyrównuję powierzchnię. Warto też dodać, iż przy tym cały czas korzystam z suszarki. Tak szybciej się polimeryzuje to coś, ale i tak lepiej odłożyć na noc i lekko z rana przetrzeć najdrobniejszym papierem ściernym, jeśli wyniknie taka potrzeba.
Tu są zdjęcia z pierwszych prób użycia specyfiku. Soon zrobię głębsze testy specyfiku.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Nie przydzielałem zbytnio uwagi wyrównaniu spodu samochodzika gdyż i tak będzie zabłocony:)

Moim zdaniem:
+ nie śmierdzi i rozcieńcza się wodą
+ szybko schnie
- trzeba się napracować trochę więcej żeby wyszło gładko i większy ubytek wypełniło.
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by Maru »

hym zwykła szpachla akrylowa około 8 zł - ale śmierdzi ale słoiczek 60 ml
dobra szpachla rozpuszczalnikowa około 20 zł - śmierdzi jak nie wiem ...
szpachla żywicowa około 15 zł ale 2 składnikowa, śmierdzi , i nie naj wygodniejsza w obróbce .. natomiast można nią naprawić małego fiata .... albo łódkę - nie jednokrotne twardsza od modelu który byśmy chcieli szpachlować ...

można by porównać szpachle Akrylowa kontra szpachla Akrylowa GW
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Narzędzia,masy modelarskie,konwersje....

Post by lisius »

Hm... Wydaje mi się ze tak. Ja nawet bym przeprowadził paralele z szpachlówką akrylowa do drewna gdyż bardzo podobna GW tyle ze ma mega drobny wypełniacz. Jak dla mnie jest to tanie i czasem przydatne bez śmierdzenia i łapania narkotycznych faz:), Ale oczywiście nie jest to lek od wszystkich chorób świata!
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
Post Reply