[PL] Foto FAQ

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Frost »

Cóż, taki mam zawód ^^
Bitew nie przewiduję, natomiast chętnie podyskutuję lub pomogę w miarę czasu i możliwości.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Foto FAQ

Post by mahon »

no to przenieśmy się z tym już do loży fotomasońskiej :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Frost »

Dzięki za dostęp. Już się przenoszę. Natomiast wciąż gdyby coś, dla tych mniej zainteresowanych samą techniką, chcących się po prostu coś dowiedzieć lub cyknąć lepszą fotę swojego dzieła, służę pomocą.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Maru »

będą bitwy na poglądy z naszym nadwornym foto-specem,
jakie tam bitwy - ja od co najmniej 5 ~ 6 lat nie pracuje w studjo ani przy modelkach wiec jeśli standardy się podniosły i zmieniły na lepsze to z czym się tu spierać ??
tam kiedyś była straszliwa wolna amerykanka jeśli tego już niema to bardzo dobrze
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Foto FAQ

Post by mahon »

była amerykanka kiedyś w studio? i to wolna?
ile lat temu?
bo może jest już zbyt stara i nikt nie chce jej fotografować ;)
:P
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Maru »

przecież napisałem że była straszna :D
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Foto FAQ

Post by mahon »

Maru wrote:tam kiedyś była straszliwa wolna amerykanka jeśli tego już niema to bardzo dobrze
ImageClick to see full-sized image

czy ona taka straszliwa?
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Adasko
Posts: 127
Joined: 9 May 2010, o 15:52
Location: Września, PL

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Adasko »

Przeczytałem właśnie w PC Formacie propagandowy artykuł o aparatach hybrydowych, taki z cyklu "ach, och! kupujcie!". Zastanawia mnie, jaki naprawdę jest sens produkcji i kupowania aparatów łączących wady lustrzanki (cena, rozmiar) z wadami kompaktu (brak wizjera optycznego i mechanicznego spustu migawki), tzn czego konkretnie nie dostrzegam? :mrgreen:
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Maru »

jaki naprawdę jest sens produkcji
sprzedaż nowego produktu w nowej cenie i dedykowanego tylko do niego osprzętu , zapchanie luki na rynku
jaki naprawdę jest sens kupowania aparatów łączących wady lustrzank(cena, rozmiar) z wadami kompaktu (brak wizjera optycznego i mechanicznego spustu migawki)
rozmiar te aparaty są w pół drogi między tym a tym oferują dobre duże sensory i możliwość doboru optyki a jednocześnie względnie poręczny rozmiar (no z szerokokątnym "plackiem" no nawet całkiem )
oczywiście kompromisem jest brak "prawdziwej" migawki i wizjera za co dostajemy "wykastrowane lustro" - ale lżejsze od pełno prawnego
pozostaje oczywiście kwestia nieczystego zagrana jakim było zmiana systemu montowana obiektywów i tym podobne mające na celu wyciągnać więcej kasy od kupujących (bo można było tak zaprojektować by to było nie potrzebne - co zresztą udowodnili "majsterkowicze"
a co do możliwości - jeśli firmy nie oszukiwały to dostajesz to co jest na podzespołach
czyli w wypadku np serji Next (akurat soniaki znam dobrze ) Next 3 to Alpha 230 z wszystkimi swoimi wadami i zaletami ale z nowym firm warem o który mogą być zazdrośni posiadacze A230 bo jest zoptymalizowany (z wyłaczenem funkcji nie istniejących w aparacie ) natomiast Nex 7 to pełnoprawny kombajn z sensorem z Alphy 77 i tu wada jest np uproszczenie obsługi i i pocięcie możliwości by był bardziej "przyjazny" bo dla specjalisty fotografa to będzie zbyt "monkey camera" a dla casuala to i tak "overthe top" a na dodatek wieksze od NeX 3 / 5 a zwłascza od F3

a wspomniałem o badziewnych flaszach w większości modeli ??
niestety konstrukcja kompaktowa skompaktowała albo całkowicie usunęła ten element z aparatu

teraz kupić czy nie kupić ??
jak masz nadmiar kasy i chcesz mieć "kompakta;' o parametrach lustra to tak
i do tego dokupić specjalne szkła i dodatki i być wsród innych Yuppi the boss i tym podobne lansować sie to ok
ale jeśli potrzebujesz dobrego kompakta Canon Seria G - to w zasadzie niezawodny strzał - kompaktowy a profesjonalny
Olimpus miał też kozackie kompakty z serii Evolt
a dla Hipstera - Allegro i szukać Konica minolta D5 Maximum - ostatnio u nich było to modne jako vintage :P (a swoja drogą to bardzo dobry aparat .. )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Foto FAQ

Post by Flameon »

Skoro jak widzę mamy na forum troche osób które znają się na fotografii, proszę was o pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu. A mianowicie nie mogę się zdecydować czy wolę kupić Nikona 5100 czy 3100.

http://www.optyczne.pl/155.1-Test_apara ... 4%99p.html

http://www.optyczne.pl/148.1-Test_apara ... 4%99p.html

Na korzyść tego pierwszego przemawiają dodatkowe dwa mega piksele, a na drugiego cena, niższa o 500zł, oraz fakt iż na testowych zdjęciach oraz porównaniach przy użyciu obiektywu dołączonego do zestawu nie widzę znaczacej różnicy. Tak więc co o tym sądzicie? Warto wydać te 500zł więcej i brać 5100?
Post Reply