[PL] Aerograf i jego przydatność

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by dead »

OK nie bede dokladnej relacji zdawal jeszcze ale napisze na wstepie moje pierwsze spostrzezenia z 1 dnia zabawy.
Kompresor - rezonuje ale wlacza sie na tyle rzadko ze nie przeszkadza - za to ma estetyczny wyglad :D wiec na +
Aerograf :D - trzyma sie go pewnie spust chodzi idealnie precyzji mu nie brak. Z rzeczy podstawowych to zapycha mi sie bardzo szybko dysza - teraz pytanie do ludzi co uzywaja aero :P ... czy to czesta przypadlosc? jak temu przeciwdzialac? Pod koniec 2h zabawy dobralem dosc dobre parametry retarder farba i jakotako sie smarowalo (tez wyzsze cisnienie prezciwdziala zasychaniu na dyszy ale kreski automatycznie sa grubsze). Nie wiem musze jeszcze potestowac pewne "ustawienia" itp itd ale przyznam ze mi sie zabawka podoba i to bardzo :D. Jeszcze poczytam troche literatury i jak ogarne wszystkie ustawienia to zdam taka jakas porzadna recenzje :P.
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Frost »

Zapychanie się dyszy jest normą, szczególnie na początku zabaw z aero, gdyż nie masz jeszcze wprawy z gęstością farb (szczególnie jeśli sam je rozcieńczasz retarderem etc.) Pamiętaj tez, ze farby roznia się między sobą jakością i "stęzeniem' pigmentu a to ma wpływ na aero duzy. Ogólnie to poszalej sobie trochę i sam, metodą prób i błędów, dojdziesz do wprawy.
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by dead »

Pierwsze spostrzezenie to takie ze MSP sie gorzej nadaja do aero jak cytki (chyba ze ja dalej nie ogarniam proporcji mieszanki :P) - szybciej dysze zatykaja przy malych kreskach :(. Ciekawe jak valejki z seri air ;) bo mam chrapke na tescik
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Frost »

My używamy w aero farb Vallejo (AIR/Game/Model/Panzer) plus czasem Cytadelek i P3 rozrzedzonych thinnerem Vallejo.
Mortimer

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Mortimer »

dead wrote:Ok oto lista zabawek ktore do mnie ida juz poczta [...]
Chemia szczotki tasmy maskujace ... rozne media itp itd farby i takie tam "gadzety".
Koszt laczny 600PLN - troche tego jest ale mam nadzieje ze bedzie warto.

Zdam relacje jak tylko wszystko skompletuje.

W ogole jaki najlepszy jest podklad do aero? i jak z jego wydajnoscia?
witam :)
Pierwsze co bym radził to zdjąć tą bezsensową walizkową obudowę blaszaną. Daje ona +1 do lansu i +3 do przegrzewania sprzętu.

Ostanio pod jednym z filmików Amerykanin mi napisał, że bardzo dobrą alternatywą dla aero jest butla z gazem technicznym CO2. Jest duża, starcza na długo i są niskie koszty eksploatacji. Wielką zaletą jest całkowita bezgłośność użytkowania tak potrzebna podczas nocnego malowania w mieszkaniu w bloku. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by ARBAL »

Na sieci można się natknąć na info, żę ludzie uzywają butli CO2 od Paintball'a.
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatnoś

Post by mahon »

a z tym się nie spotkałem!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by ARBAL »

Kupiłem to cudo, które kilku z Was polecało:
http://www.skleptechniczny.pl/Kompresor ... p2219.html
Mam następujący problem:
Chę ustawic na wyjściu ciśnienie 2 bary.
Kompresor ma funkcję Ciśnienie AUTO START 3 bar AUTO STOP 4 bar
(kompresor włącza się, gdy ciśnienie spadnie do 3 bar i wyłącza, gdy wzrośnie do 4 bar )
Dodatkowa regulacja polega na spuszczaniu nadmiaru powietrza :)
Jak ustawie 2 bary to efekt jest taki ze kompresor caly czas non stop pracuje
bo chce dojechac do tych 4 barów ale nie moze....
normalnei dochodzi do 4 barów i przez chwilę jest cisza bo ma mały ale ma zbiornik 0.3L
wiec generaleni ocipieje jak mi bedzie caly czas pracował.....
pozostaje na maxa odkręcic regulacje w aerografie, albo sie przyzwyczaic do hałasu.

Jak to wygląda w Waszych egzemplarzach?
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by przemo »

Mam taki kompresor. Jak nie malujesz, to zakręcasz odpływ powietrza, ciśnienie rośnie do 4 barów i kompresor się wyłącza - masz ciszę i spokój. Jeżeli malujesz, to raczej oczyiwste jest, że kompresor będzie pracował i hałasował; jeżeli masz kompresor o tak małym zbiorniku i chcesz malować dodatkowo przy 2 barach to kompresor będzie Ci pracował cały czas. Normalka.

Jeżeli nie chcesz żeby kompresor cały czas pracował podczas malowania, to musisz kupić sobie kompresor z dużym zbiornikiem.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by mahon »

dokładnie tak to jest - tym się różnią kompresory z dużymi zbiornikami od tych z małymi (albo bez).

ustawiasz ciśnienie na 2 bary, kompresor ładuje butlę/zbiornik do tego poziomu i potem tylko uzupełnia. ale jeśli zbiornik jest mały to trudno się dziwić, że uzupełniać będzie często
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply