[PL] Aerograf i jego przydatność

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

[PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Gildor »

Cześć!

Założyłem ten temat bo od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie o przydatności aerografu w "naszej skali".
Jakby nie patrzeć mozna nib nieco przyspieszyć robotę przy większych modelach, ładnie figsy podkładować ale z reguły na zakupie samego aerografu się nie kończy. W moim przypadku napędzałbym go sprejem, tak byłoby najłatwiej.

Tylko teraz czy warto zainwestować z kasiory ze zlecenia w takie cacko? Ma ktoś? Korzystacie z tego czy tylko stoi i jest używany okazjonalnie? Aha czytałem trochę o tym i doszedłem do wniosku że kupiłbym jakąś pseudo Iwatę za 120zł, tylko teraz czy warto :)
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by mahon »

jak kupisz tani aerograf i kompresor to cudów nim nie zmalujesz. podkład - owszem, podkładowe kolory - owszem, lakier - też.
ale o szczegółach zapomnij.

napędzanie aerografu sprejem mija się z celem. poważnie!
nie dość, że drogo, to ciśnienie jest niejednolite i ciężko tym coś zmalować. jeśli masz kupić i jechać "z butli" to poczekaj, aż będzie cię stać na więcej.

a porządny aerograf, którym zmalujesz coś konkretniejszego na większych modelach to przynajmniej paręset złotych.

no i nauka pracy z kolejnym narzędziem. gwarantuję, że jest co ćwiczyć...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by szczurek_ »

Mialem kiedys taki revella napedzany wymiennymi butlami ...Mahon ma duzo racji :wink:
Sam planowalem zakup jakiegos taniego aero (do podkladu i lakieru) .Co byscie polecili ?
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Ana »

Całkiem niedawno spuściłam kompresor na glebę (przespacerował podczas pracy do krawędzi stołu i w ten sposób dokończył swego żywota) :?
No ale są tego plusy, bo nowy kompresor utrzymuje stałe ciśnienie i wreszcie mogę kontrolować strumień w aerografie. Wcześniej w aerografowaniu dużo było z pracy siłowej ;) a teraz to czysta przyjemność.
Oczywiście nie mam żadnego super wypasionego sprzętu, ale przecież nie ma takich aerografów co by pomalowały za mnie model, to po co mi lepszy ;) Jak już Mahoń wspomniał, przydaje się do podkładowania, lakierowania, nakładania podkładu ze światłocieniem ... czasem kolor bazowy, albo wstępny światłocień (na dużych modelach da się więcej zrobić)... wash fajnie rozprowadza.
Sprej rozpyla bardzo ziarnisto i grubo w porównaniu z aerografem, więc ja jestem super zadowolona że mam go pod ręką.
-- Ańa

Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by IRKUCK »

Ja miałem kiedyś aerograf ( radziecki) ale później się go pozbyłem i w sumie do tej pory jakoś daje radę bez niego...
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Rentall »

Ania, mozesz powiedziec jaki masz areograf i caly osprzet ktory jest niezbedny do tego aby to wszystko działało ? Chodzi mi o firme i cene głownie
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Demi_morgana »

ja za swój zestaw dałem jakoś 500-600 zł o ile dobrze pamiętam :think:
ale poza podkładami czy bazowymi kolorami nie znalazłem dla niego zastosowania - zastanów się zanim się zdecydujesz :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by mahon »

@Rentall - Aerograf to jakaś pseudoiwata (Mar?), do tego kompresor z allegro. nazwa firmy za wiele ci nie powie, ale koszt takiego żeby się dało pracować to ok. 400 zł + ok.150 za aerograf. Oczywiście to nie jest sprzęt profesjonalny, raczej amatorski. To co opisuje Demi...
Lepsze zabawki ma Illusionrip, ale tyle to raczej nie chcesz inwestować dla wypróbowania ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Rentall »

Dzieki za odzew. Zastanawiam sie od dluzszego czasu nad kupnem tego zestawu, ale nie wiem czy to ma sens, z tego co oboje piszecie, podklad moge sobie zafundowac w sprayu, duzych modeli typu beneblade nie maluje wiec narazie chyba mija sie z celem wydawanie 500-600zł wole sobie naprawic rower na lato i odlozyc troche kasy na wyjazd wakacyjny :)
Dzieki za rozjasnienie mi tego tematu, naraze odłoze ten temat na bok.
Potfur

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Potfur »

Dzisiaj zauważyłem ten temat i chyba ktoś się pytał, gdzie można kupić dobry aerograf w dobrej cenie. :wink: Jeśli to nadal aktualne, to polecam ten: http://www.pancerniaki.pl/aerograf-prof ... -5967.html Nie mam pojęcia, skąd oni taką cenę wzięli. Na przykład w Cytadeli aerograf tej samej firmy (od strony technicznej nie różniący się niczym) kosztuje 150 zł. W innym sklepie, w którym go znalazłem (niestety, nie pamiętam jego nazwy :P) jest po 130 zł. Z jego opinii wynika, że jest na prawdę porządny, sam go właśnie zamawiam.
Post Reply