[PL] Vallejo czy P3

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Rob899

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Rob899 »

Wielkie dzięki Jeszcze mam pytanko co do lakieru matowego czy lepiej go nakładać pędzlem czy 2-3 cienkie warstwy spreyem i które firmy preferujecie ?
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Ana »

Cześć, co ja bym dodałam jeszcze od siebie, to to, że P3 mają spójna konsystencję i dzięki temu każdy kolor traktuje się tak samo. w Vallejo jest tak, że każdy kolor jest inny i inaczej się nim maluje - to jest wymagające, bo ciemne czerwienie są gęste tak, że aż trudno się wyciskają i mieszają, a trzeba je mieszać przed użyciem, bo płym oddziela się od pigmentu i wypłynie Ci niepotrzebnie woda. A rzadkie - jasne czerwienie są tak wodniste, że trzeba mieć do nich inne podejście niż do tych gęstych
:roll: No chyba, że malujesz techniką laserunku, to będzie mniejsza różnica.

Jeśli nie reapery, to postawiłabym na P3 na Twoim miejscu.
Ale Inków i transparentnych kolorów z vallejo nic nie jest w stanie zastąpić.

A sprej podkładowy, stosuję Dupli-Color (samochodowy).
Dopiero na niego nakładam biały sprej jako podkład kolorystyczny. Tamten trzyma mocno farbę, ale jest szary.
Idea Spray jest dobry ... ale właściwie to po cenie widać co jest porządniejsze, i co nie schnie 24h ;)

A lakier stosuję w spreju aksamitny - półmat (mat wyżera kolor, a połyskujący model trudno się ogląda)
Albo lakier vallejo do aerografu również aksamitny :)
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by mahon »

Ana wrote:Albo lakier vallejo do aerografu również aksamitny :)
chyba że się dużo nałoży...
na szczęście aerografem łatwo rozprowadzić równą cienką warstwę...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rob899

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Rob899 »

Lakier To GW kupie matowy, a co do P3 to już mam około 30szt , czekam teraz na nowe Skaveny do młotka a narazie zabieram się za malowanie Plage monków pomaluje i jakieś fotki zamieszczę na stronce :)
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by kacpero »

Rob899 wrote:Lakier To GW kupie matowy (...)
tylko ze z tego co slyszalem lakier GW nie jest matowy :/ nawet jezeli tak sie nazywa.. lepiej kupic np.lakier matowy krylon
taki jak np tu:
http://www.serwetnik.abc24.pl/default.a ... pro=258371
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by IRKUCK »

lakier GW tez ma taka wlasciwosc ze jak sie go nie domiesza albo zbyt z daleka lakieruje potrafi sie robic efekt na figurce podobny do warstwy kurzu... innych nie sprawdzalem w sprayu, ostatnio przekonalem sie do lakierow do malowania pedzlem :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Bohun
Posts: 354
Joined: 25 Aug 2007, o 13:55
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Bohun »

Hej, a dlaczego nie bierzesz pod uwagę Citadelek? Ja osobiście maluję głównie Citadelami, innymi tylko uzupełniam. Vallejo nie polecam jago podstawy palety ze względu na wspomniane duże różnice w poszczególnych farbach. P3 są ok, ale moim zdaniem najlepsze kolory (choć niewielki wybór) mają Citadele. Mi one najczęściej zupełnie wystarczają i można je mieszać na wszelkie sposoby. Co do Reapera nie jestem przekonany. Setki odcieni niewiele się od siebie różniących a same kolory IMO mało wyraziste.

Co do metalików to srebro/stal/aluminium : najlepsze są Citadelki. Złoto : wszystkie są do niczego! Proponuję alkoholowe fabry metaliczne Vallejo jako podkład. To bardzo ułatwia malowanie.
Rob899

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Rob899 »

Teraz to już i tak bez znaczenia bo już mam prawie całą paletę P3. Farbki bardzo polecam są idealne.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by Ana »

Bohun, przecież paleta kolorystyczna to rzecz gustu.
A najważniejsze, żeby nie utrudniały pracy.

Przyjemnego pędzlowania :clap:
-- Ańa

Image
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL] Vallejo czy P3

Post by szczurek_ »

@Bohun

Jakbym siebie słyszał :D U mnie podobnie głównie cytadelki (srebrne są genialne),a inne to tylko póki co vallejo (B&W) .Ostatnio zakupiłem P3 złota(podobnie jak cytadelka nic specjalnego) i biała(okej ,ale nie tak "smaczna" jak cytadelki :mrgreen: ) ...
Image
Post Reply